Zpět na aukce Liebscher Karel
Moje sledované obrazy Na Souškách u Kolína
popis: Olej na plátně fixováno na lepence, rozměry: 24 x 35 cm . Signatura setřená, datováno 1888. Obraz odborně vyčištěn.
o autorovi: Narodil se 23. 2. 1851 v Praze a zemřel 20. 4. 1906 tamtéž.
Malíř krajinář a ilustrátor.
V roce 1883 odešel za odborným vzdělání do Vídně na školu profesora Lichtenfelsa. Zde za rok dosáhl Fügerovy zlaté medaile. Hodně cestoval, zejména po jižní Evropě. V roce 1885 vystavil v Praze na výstavě Krasoumné jednoty kolekci 128 obrazů a studií. V roce 1887 si otevřel soukromou krajinářskou školu. Na svých cestách po Čechách studoval místa krajinářsky zajímavá nebo s významnými historickými památkami, jako jsou například šumavské partie a pohledy na hrady a města. Jeho obrazy a kresby jsou cenným dokumentem dobového stavu památek. U příležitosti Jubilejní výstavy v roce 1891 v Praze vytvořil spolu s bratrem Adolfem diorama představující dobývání Prahy Švédy. Velmi rozsáhlá je i jeho ilustrační činnost.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
27 000 Kč