Lhota Albín
Číslo položky: 8696
Moje sledované obrazy Krajina s říčkou
popis: Olej na lepence, rozměr 19 x 13,5 cm, zaskleno
o autorovi: Narodil se 16.12.1847 v Kundraticích u Prahy a zemřel 18.3.1889 v Praze.

V letech 1863-1867 studoval na pražské Akademii. Absolvoval též studia na Akademii umění ve Výmaru. Tvořil drobné obrazy krajin, zachycené na dřevěných destičkách nebo na lepence, zřídka kdy používal plátno.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
21 000 Kč