Zpět na aukce Beneš Vlastimil
Moje sledované obrazy Lávka u chalupy
popis: Olej na plátně, rozměr 38 x 50 cm, pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..
o autorovi: Narodil se 3. 10. 1919 v Praze a zemřel 17. 3. 1981 tamtéž.
Malíř, sochař, grafik a scénograf.
Studoval na UK v Praze, VŠUP a soukromě u Em. Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Námětem jeho obrazů jsou civilistní témata (pražská předměstí, pískovny, navigace), krajiny a figurální motivy. Vytvářel také scénické návrhy, loutky a plastiky. Téměř výhradně se věnoval technice olejomalby, v počátcích také kresbě a akvarelu. Vlivem cest se do obrazů postupně dostávala také krajina italská a španělská. Mezinárodního uznání dosáhl jako scénograf Radokova filmu Johanes doktor Faustus, jemuž byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 800 Kč

17.09.2019 20:38

1 800,00 Kč 27.6.2019 20:34:35