Písecký Josef (Liška).
Číslo položky: 8261
Moje sledované obrazy Podzimní krajina
popis: Olej na lepence, rozměr 30,5 x 46,5 cm, zaskleno. Malba poškozená.
o autorovi: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze.
Malíř moří a krajin v Praze.
Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy
Vyvolávací cena:
500 Kč
1 500 Kč