Malý Jan
Číslo položky: 8510
popis: Kombinovaná technika - /tuš, akvarel, běloba/ rozměr ve výřezu 29 x 39 cm, poškozené sklo - zaskleno
o autorovi: Narodil se 2. 6. 1898 v Praze a zemřel na jaře roku 1954.

Malíř a grafik pohledů z Domažlicka.

V letech 1915 až 1922 studoval na akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Bukovace a Pirnera. Vystavoval od roku 1931 s J. U. V. v Praze, roku 1936 pak vystavoval samostatně na hospodářské výstavě na Letné, roku 1939 byl jako host na „Výstavě malířů Chodska“.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 900 Kč