Umlauf Ignác
Číslo položky: 8518
Moje sledované obrazy Portrét Jana Umlaufa
popis: Olej na malířské lepence, rozměr 26,2 x 21,2 cm. Portrét malířova bratra Jana. Vynikající ukázka vídeňské malířské školy.
o autorovi: (1821-1851)
V letech 1837-1839 studoval na pražské malířské akademii u prof. Františka Tkadlíka. Jedním z Ignácových spolužáků byl Josef Mánes. Student byl pilný, o čemž svědčí i dvě ceny akademie, které obdržel. V roce 1839 přešel na malířskou akademii do Vídně, kde studoval spolu se svým bratrem Janem. Pří vídeňském pobytu byl silně ovlivněn Ferdinandem Georgem Waldmüllerem a Peterem Fendim. Poté se vydal na studijní cestu do Uher. Maloval hlavně v okolí (dnes rumunské) Mehadie. Roku 1849 pobýval v Šumperku, Gräfenberku a v Kyšperku. Odtud se malíř vrátil zpět do Vídně. Ve Vídni však vážně onemocněl a vydal se za otcem do Kyšperka, kde roku 1851 zemřel. Ignác Umlauf byl výborný portrétista současník Josefa Mánesa. Jeho akvarel "Žebravé děti" daroval císař František I. anglické královně Viktorii při její návštěvě ve Vídni. Ignác měl staršího bratra Jana, který byl rovněž zručný malíř.
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
110 000 Kč