Bresslern-Roth Norbertine
Číslo položky: 8343
popis: Barevný linoryt na jemném japonském ručním papíru, rozměr tiskové plochy: 22 x 20,5 cm. Signováno a v pravo značeno : henddruck ( vytisknuto autorkou) Mírně poškozeno mimo tiskovou plochu, zaskleno. Na českém trhu se díla této autorky téměř neobjevují.
o autorovi: 13. listopadu 1891 ve Štýrském Hradci; † 30. listopadu 1978
Rakouská malířka a grafička.
Známá svými dynamickými malbami a tisky zvířat. Její tisky jsou pozoruhodné svým odborným použitím linorytu a výraznou technikou vrstvení. Studovala u Hanse von Hayek v Dachau a později následovala jednoho svého mentora Ferdinanda Schmutzera na vídeňskou Akademii umění. V roce 1911 začala svou profesionální kariéru výstavou u vídeňských secesionistů.
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
12 000 Kč