Ulšmíd F. Václav
Číslo položky: 8315
Moje sledované obrazy Samota v Pošumaví
popis: Olej na lepence, rozměry: 50 x 70 cm, datováno 1940
o autorovi: Narodil se 30. 4. 1903 v Praze.

Malbu studoval u J. Rýdla, Al. Kalvody a na Ukrajinské akademii v Praze.
Byl impresionistou, krajinářem a po Kalvodovy mu zůstal smysl pro vyhledávání romantiky a krásy české krajiny, kterou rád oživoval lidem. Byl malířem i grafikem, ale jeho grafické práce jsou málo známé a většinou jsou v soukromém majetku. Studijně pobýval ve Francii, Německu a hlavně na Balkáně (1935). Některá díla z této doby jsou v majetku ministerstva školství v bývalé Jugoslávii a cestovních kanceláří.
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
9 500 Kč