Levora Vladimír
Číslo položky: 8506
Moje sledované obrazy Vyhořelý mlýn
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 65 cm
o autorovi: Narodil se 14. 7. 1920 v Křižovicích u Klatov a zemřel 27. 5. 1999.

Studoval výtvarnou výchovu u F. Kolihy, J. Krátkého, J. Weniga na Pedagogické fakultě v Plzni. Pracoval jako výtvarník závodu Kozak v Klatovech a v tamějším divadle, pak byl ředitelem galerie v Klenové, o jejíž vznik se zasloužil. Zabýval se volnou malířskou a grafickou tvorbou, převážně krajinomalbou. S M. Holým vytvořil několik nástěnných maleb a sgrafit, podílel se na restaurování sgrafit na budově plzeňské radnice. Vystavoval s SČVUT a skupinami Mládí, TSMR, a dalšími. V 80. letech vystavoval v Klatovech s P. Maurem. Zastoupen ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni, Galerie výtvarného umění v Chebu, Galerie umění v Karlových Varech, Okresního muzea v Klatovech a jinde.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
4 000 Kč

26.06.2019 20:14

4 000,00 Kč 27.5.2019 15:05:17