Dvořák Bohuslav (Baťka)
Číslo položky: 8294
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Samota u rybníka
popis: Olej na lepence, rozměry: 35 x 49 cm, datováno 1931
o autorovi: Dvořák Bohuslav (Baťka) Narodil se 30. 12 1867 v Praze a zemřel v roce 1951.
V roce 1889 vstoupil do krajinářské školy prof. Julia Mařáka na akademii výtvarného umění v Praze. S Panuškou a Plaškem se octl poprvé v Podkrkonoší. Touha po realističtějším malování a barevnější paletě po způsobu Chittussiho ho zavedla spolu s Kavánem a Holubem do Železných hor. Dvořák vystihuje barvou i stavbou obrazu všechny příznačné složky chudého podhorského kraje a jeho ovzduší s vysokým nebem, putujícími oblaky, břízami, jeřáby a kvetoucími loukami. V roce 1941 dostal státní národní cenu za životní dílo. V odborných kruzích mykologických je vysoko ceněn jako malíř českých hub. Přestože jeho začátky jednoznačně konturový realismus, nezapře již v žákovských pracích schopnost vystihnout náladu místa. Subjektivismus převažuje v několika výsostných dílech přelomu století (zejména v drobných studiích z parků a zahrad), úroveň tehdejší tvorby posiluje zákonitě společný ateliér se Slavíčkem a pečlivé sledování pražského uměleckého dění. Po roce 1900 se přiklání k dekorativnímu krajinářství. Po roce 1905 se jeho krajinářská tvorba ustaluje na vyvážené formulaci motivu v realistickém ztvárnění, s výrazným barevným koloritem a v jakémsi gobelínovém ornamentu.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
Aktuální cena:
18 600 Kč

aukce končí za
Ukončená
24.06.2019 21:13

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
18 600,00 Kč 24.6.2019 21:09:47
17 600,00 Kč 24.6.2019 21:06:11
16 600,00 Kč 24.6.2019 21:05:45
15 600,00 Kč 24.6.2019 21:01:58
14 600,00 Kč 24.6.2019 21:01:15
13 600,00 Kč 24.6.2019 21:00:33
12 600,00 Kč 24.6.2019 21:00:28
(limitem)
12 100,00 Kč 24.6.2019 21:00:28
11 100,00 Kč 24.6.2019 20:58:59
(limitem)
10 100,00 Kč 24.6.2019 20:58:44
9 600,00 Kč 24.6.2019 20:58:15
9 100,00 Kč 24.6.2019 20:57:16
8 600,00 Kč 24.6.2019 20:57:09
(limitem)
8 100,00 Kč 24.6.2019 20:57:09
7 600,00 Kč 24.6.2019 20:57:05
(limitem)
7 100,00 Kč 24.6.2019 20:57:05
6 600,00 Kč 24.6.2019 20:39:29
(limitem)
6 100,00 Kč 24.6.2019 20:39:29
5 600,00 Kč 24.6.2019 17:31:21
5 100,00 Kč 24.6.2019 13:01:56
(limitem)
5 000,00 Kč 24.6.2019 13:01:56
(limitem)
4 400,00 Kč 24.6.2019 13:01:32
(limitem)
4 300,00 Kč 24.6.2019 13:01:32
4 200,00 Kč 24.6.2019 09:24:20
(limitem)
4 100,00 Kč 24.6.2019 09:24:20
4 000,00 Kč 24.6.2019 09:24:14
(limitem)
3 900,00 Kč 24.6.2019 09:24:14
3 800,00 Kč 24.6.2019 09:24:11
(limitem)
3 700,00 Kč 24.6.2019 09:24:11
3 600,00 Kč 19.6.2019 10:58:11
(limitem)
3 500,00 Kč 19.6.2019 10:58:11
3 400,00 Kč 19.6.2019 10:58:08
(limitem)
3 300,00 Kč 19.6.2019 10:58:08
3 200,00 Kč 14.6.2019 08:09:32
(limitem)
3 100,00 Kč 14.6.2019 08:09:32
3 000,00 Kč 14.6.2019 08:08:43
(limitem)
2 900,00 Kč 14.6.2019 08:08:43
2 800,00 Kč 14.6.2019 08:08:39
(limitem)
2 700,00 Kč 14.6.2019 08:08:39
2 600,00 Kč 11.6.2019 07:34:49
2 500,00 Kč 30.4.2019 19:12:58