Dobeš Ludva
Číslo položky: 5315
popis: Olej na lepence, rozměr 50 x 70, signováno vpravo dole Dobeš
o autorovi: Narodil se 17. 10. 1914 a zemřel 25. 9. 1979.
Malíř, krajinář, grafik.
Maloval sklo a keramiku. Po základní škole absolvoval umělecko-průmyslovou školu v Brně. Po válce se malování věnoval v rámci svobodného povolání. Oženil se v roce 1937. Pro svou rodnou obec vytvořil Dobeš nenahraditelnou sbírku obrazů realisticky ztvárňujících rozmanitá vesnická zákoutí.
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
1 500 Kč