Daněk Sedláček František
Číslo položky: 8490
Moje sledované obrazy Na Orlici pod Chocní
popis: Olej na lepence, rozměry: 38,5 x 48 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 28. 1. 1892 v Košířích v Praze a zemřel 1974 v Praze.
Malíř krajinář.
Od roku 1912 byl žákem Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Jeho studia přerušila první světová válka, po jejímž konci se na školu vrátil a po dvou letech přešel na Akademii výtvarného umění k profesoru Vratislavu Nechlebovi. Po absolvování se oženil a hodně cestoval. Oblíbil si malebné kraje jako Podkarpatskou Rus, Valašsko a Slovácko. Začátkem dvacátých let 20. století přišel na Vysočinu, do Kamenice nad Lipou a namaloval zde řadu obrazů. Jeho pohledy připomínají naše starší plenairisty. Maloval s oblibou daleké výhledy do kraje, lesní interiéry, průhledy lesem, potoční zákoutí, staré uličky a zámky.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
18 000 Kč