Mathauser Josef
Číslo položky: 8275
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 70 cm
o autorovi: Narodil se 24. 7. 1846 ve Staňkově a zemřel 10. 1. 1917 v Praze.
Malíř portrétů, náboženských a historických obrazů, ale i krajin.
Mezi jeho nejznámější obrazy patří Trh s otrokyněmi a Libušin soud. Pracoval i na výzdobě katolického kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních - křížová cesta z roku 1887 táhnoucí se po celém obvodu kostela je jeho dílem. Stejně tak oltář z roku 1895 v kostele sv. Petra a Pavla. Na konci 19. století se výrazně podílel na přemalování náboženských výjevů ve Svaté Hoře u Příbrami a poslední z nich také většinou domaloval.
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
6 000 Kč