Fiala Josef
Číslo položky: 8268
Moje sledované obrazy Akt s barevným plédem
popis: Olej na plátně, rozměry: 32,5 x 24,5 cm, nerámováno, nesignováno, okolo roku 1909
o autorovi: Narodil se 31. 7. 1882 v Praze - Košířích a zemřel 11. 8. 1963 v Praze. Malíř
Byl žákem u profesora Hynaise na pražské Akademii výtvarných umění a Angelo Janka na Královské bavorské akademii v Mnichově. Získal Hlávkovo stipendium, které mu umožnilo roční studium v Itálii a několikaměsíční pobyt v Paříži a v Londýně. Byl figuralistou, ale vliv ciziny, zvláště Paříže, v něm vzbudil touhu po české vesnici a venkově. Tvořil genry, v nichž splývá krajina s malbou figurální. O roku 1925 jezdil na Vysočinu do Svratky. U Milovského rybníka si v roce 1935 postavil chatu a pravidelně zde trávil letní měsíce a maloval krajinu Vysočiny. Byl vynikajcím krajinářem a figuralistou, na jeho obrazech se objevují lidé pracující na poli, dřevaři v lese, děti při hrách nebo pouštění draka.

(Tomanův slovník, Wikipedie)
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
13 100 Kč