Zpět na aukce Salinas y Teruel Jean Pablo
popis: Olej na plátně, rozměr 86 x 60 cm. Odhadní cena 80 000 - 120 000 Kč. Jeho dílo lze vidět v Muzeu výtvarného umění Asturie a je přítomno v mnoha soukromých sbírkách, jako je například sbírka Bellver v Seville.
o autorovi: Španělský malíř, narodil se v roce 1871 ve španělském Madridu a v roce 1947 zemřel v Římě v Itálii. Věnoval se především žánrové malbě, interiérovým dvorským scénám a orientálním motivům. Studoval malbu na Umělecké škole San Fernando.

V roce 1887 se Juan Pablo zúčastnil Národní výstavy v Madridu. Jeho počáteční obrazy byly motivy starověkých a středověkých předmětů, které byly ovlivněny jeho bratrem a florentskou školou. Jeho pozdější práce byly z každodenního života a 18. století, ozdobené interiéry kostela a populární žánrové scény španělského a italského života.

Salinas strávil většinu své kariéry v Římě. Salinas, který byl sběratelem starožitností, používal jeho sbírku jako kulisy v mnoha jeho obrazech. Častým motivem jeho malby byli členové jeho rodiny, zvláště jeho dvě dcery.

Spisovatel v časopise Illustacion Artistica komentoval jeho díla: „Jeho klíčovou vlastností je poezie, kterou přináší do všech svých obrazů (včetně jeho žánrových děl) při zobrazování našeho každodenního života a krajiny“.

Juan Pablo Salinas byl pravidelným vystavovatelem v různých salónech ve Francii a Itálii
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
55 000 Kč