Makovský Vincenc
Číslo položky: 8215
Moje sledované obrazy Podhorská krajina
popis: Olej na plátně, rozměr 57,5 x 59,5 cm, nerámováno
o autorovi: Vincenc Makovský (3. června 1900 Nové Město na Moravě – 28. prosince 1966 Brno) byl český akademický sochař, dále malíř, designér, profesor brněnské techniky a profesor Akademie výtvarných umění v Praze, účastník protinacistického odboje. Je považován za čelného představitele meziválečné avantgardy.
Patří k nejvýznamnějším českým sochařům meziválečné éry, v té době byl silně ovlivněn kubismem. Umělecky dozrál ve 30. letech, 1934-36 byl členem Surrealistické skupiny. Dospěl až k abstrakci a svými realizacemi dosáhl úrovně evropského sochařství.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

24.04.2019 22:18

1 500,00 Kč 24.4.2019 16:50:12