Adolf (Constantin) Baumgartner - Stoiloff
Číslo položky: 8174
Moje sledované obrazy Gold convoy in Siberia
popis: Olej na plátně, rozměry 69 x 105 cm. Poměrně rozměrný obraz znázorňující výjev útoku Zlatého sibiřského konvoje. Obrazy s tímto autorovým oblíbeným motivem se draží v mnoha významných světových aukčních domech. Obraz byl odborně restaurován a vyčištěn.
o autorovi: Narodil se roku 1850 v Linzi v Rakousku a zemřel v roce 1924 ve Vídni.
Původem bulharský malíř narozený v Rakousku. V 80. letech 19. století studoval na Akademii výtvarného umění v Petrohradu. Je známý především pracemi s tématikou koní, spřežení, lesní zvěře, lovů či rybářů. Dále jsou známé jeho díla s tématikou kozáků a výjevů z jejich života. Po revoluci v roce 1917 se mnoho jeho děl dostalo s ruskými emigranty do celého světa. Je známé, že pracoval pod různými pseudonymi: A. Baumgartner-Stoiloff, Stoilof, Constantin Stoiloff nebo C. Stoiloff.
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
70 000 Kč