Kovařík Slavoj
Číslo položky: 5298
Moje sledované obrazy Abstraktní kompozice
popis: Olej na plátně, rozměr 66 x 45, signováno vpravo dole S. Kovařík 73
o autorovi: Narodil se 22. 9. 1923 v Olomouci – Holici.
Studoval u prof. V. Hrocha na škole umění ve Zlíně a u prof. E. Fily na VŠUP v Praze, 1947 se stal členem Skupiny olomouckých výtvarníků, po jejím zániku členem SČVU, skupin Parabola a Konfrontace a od 1990 je členem Spolku olomouckých výtvarníků. Pracoval mj. jako malíř a asistent šéfa výpravny v Českém divadle v Olomouci, 1957-1984 jako asistent výpravy a provozní architekt Divadla O. Stibora v Olomouci. V letech 1965-1967 pracoval jako externí pedagog Katedry výtvarné výchovy FF UP v Olomouci. Po studijních cestách do Anglie a Německa koncem 60. let byl zaujat pop-artem a lettrismem, pracoval s figurálními náměty, objekty masmédií, se symboly a reáliemi městského života.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
4 900 Kč