Čermák František
Číslo položky: 5310
popis: Olej na plátně podlepeno kartonem, rozměr 74 x 61 cm, signováno vpravo dole F. Čermák.Vzadu razítka autora.
o autorovi: (5. září 1822 Praha - 4. května 1884 Praha) byl český malíř, profesor a rektor pražské Akademie.

V letech 1837-1842 studoval historickou malbu na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Christiana Rubena a Františka Tkadlíka. Podnikl studijní cesty do Německa, Itálie, Dalmácie, Belgie a Francie. Poté strávil rok studiem figurální malby u Gustava Wapperse v Antverpách a pokračoval v ateliéru Thomase Coutura v Paříži. Po návratu do Prahy působil jako profesor na Akademii (1878-1884), v období 1881-1882 byl rektorem.
Patřil k zakladatelům Umělecké besedy.

K jeho žákům patřili mj. Soběslav Hippolyt Pinkas (soukromá studia), Augustin Vlček, Karel Vítězslav Mašek, František Dvořák, Luděk Marold, Vojtěch Bartoněk.

(Zdroj Wikipedia)
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
14 000 Kč