Feikl Stanislav
Číslo položky: 8029
Moje sledované obrazy Pohled na chrám svatého Mikuláše
popis: Olej na lepence, rozměr 70 x 89 cm, zaskleno, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 12. 11. 1883 v Dolní Sytové u Semil a zemřel 7. 1. 1933 v Praze.

Byl žákem umělecko-průmyslové školy a po válce v letech 1919-1921 i malířské Akademie v Praze u profesora Nechleby. Pořádal studijní cesty po Rusku, v Bosně, v Hercegovině, v Turecku, v Dalmácii a severní Itálii. Mimo Prahu bylo jeho srdci nejbližší rodné Podkrkonoší a jihočeské Doudlebsko. Kromě krajinářské tvorby, vynikal i svými ženskými akty a dobrými podobiznami. Vystavoval v Praze, Londýně, v Oslo a v Bergenu.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
4 600 Kč