Brož Josef
Číslo položky: 7962
popis: Tempera, olej na papíru, rozměry ve výřezu pasparty: 30 x 42,5 cm, datováno 49, zaskleno
o autorovi: Malíř, ilustrátor.
Narodil se 13.8. 1904 v Krásně nad Bečvou a zemřel 12.10. 1980.
Navštěvoval St. odb. školu pro zprac. dřeva ve Val. Meziříčí, na UPRUM v Praze stud. u prof. A. Hofbauera. Po 1922 nějaký čas pracoval jako řezbář a malíř divadelních výprav. 1934-35 stud. pobyt v Paříži u prof. F. Kupky, 1938 spolupracoval na výstavě Pražské baroko, dřevořezby pro čs. Pavilón na Světové výstavě v New Yorku, 1939 vstoupil do UB, 1952 se účastnil soutěže na výzdobu ND Praha.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 700 Kč