Zpět na aukce Pečinka František
popis: Olej na lepence, rozměry 34 x 45 cm . Kvalitní impresionistická malba okolo roku 1910. Nově rámováno. Původní rám se nedochoval.
o autorovi: František Pečínka
Narodil se 27. 12. 1869 v Novém Bydžově a zemřel 14. 5. 1917 v Brně.
Malíř. V letech 1889 – 1892 studoval na pražské malířské Akademii u profesora Julia Mařáka. V roce 1894 odešel za dalším studiem na malířskou Akademii do Vídně k profesoru Eduardu Peithner von Lichtenfelsovi. Po návratu z Vídně žil delší dobu na Moravě, zejména pak v Luhačovicích. Kromě malování se věnoval skládání básní. Jako básník se přihlásil ke generaci devadesátých let lyrickými verši. Je autorem tří básnických sbírek.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
24 000 Kč