Zpět na aukce Klápště Jaroslav
Moje sledované obrazy Most přes řeku
popis: Olej na dřevě , rozměry : 43.5 x 37 cm nerámováno. Deska mírně prohnutá. V šedesátých letech věnováno majiteli malířem. Kvalitní malba odkazující na vliv Emila Filly.
o autorovi: Narozen 7. 8. 1923 v Záhoří. Zemřel 23. 9. 1999 v Praze. Český výtvarný umělec a grafik. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde ho vedli František Tichý a Emil Filla. Ve své tvorbě se zaměřoval na oblast Podkrkonoší, ale zachycoval také proměny střední části města Most. Namaloval také několik zátiší, na nichž se objevují předměty denní potřeby. Absolvoval také cesty do zahraničí (Chorvatsko, Nizozemsko či Francie) a inspirace z putování se objevily na jeho kvaších.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
19 000 Kč