Bubeníček Ota
Číslo položky: 7984
Moje sledované obrazy Stavení za rybníkem
popis: Olej na lepence, rozměr 27 x 34 cm, nesignováno
o autorovi: Narodil se 31. 10. 1871 v Praze - Uhřiněvsi a zemřel 1962.
Malíř krajinář.
Zpočátku se živil jako litograf, ale touha po umělecké volnosti ho v letech 1899 - 1904 zavedla na pražskou akademii umění k Mařákovi a Ottenfeldovi. Studijní cesty podnikl do Mnichova a Paříže, Belgie, Holandska. Rád maloval české krajiny s chaloupkami zalitými sluncem, cesty s dalekými výhledy, pole pod vysokou oblohou, staré košaté stromy. První výstavy se zúčastnil v roce 1900 v Rudolfinu, po té vystavoval rok co rok.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
500 Kč
4 600 Kč