Cholodkov Nikolaj Ivanovič
Číslo položky: 7937
popis: Olej na plátně, 55 x 65 cm, signováno azbukou
o autorovi: Datum narození: 15.5.1925 Místo narození: Sadko (Rusko)
Nikolaj Ivanovič Cholodkov byl známým malířem, pocházejícím z městečka Sadko v Rusku. Narodil 15. 5. 1925. Výtvarné vzdělání získal v moskevském ateliéru Zuev-Klubs v letech 1948 - 1954. O dva roky na to začal působit v pozici pedagoga. Jeho díla vyznačující se naturalistickým přístupem nejčastěji zobrazují krajinu, žánrové scény, zátiší, či portréty. Cholodkov maluje energickými tahy, přičemž v používání barev je zdrženlivý. Pravidelně vystavovat začal od 70. let 20. století a jeho práce jsou součástí kolekcí mnoha předních sběratele především z Ruska.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
4 300 Kč