Pirsch Adolf
Číslo položky: 7942
popis: Olej na dřevě, rozměr 39 x 24 cm, nesignováno
o autorovi: Narození: 4. července 1858, Gradac, Metlika, Slovinsko
Úmrtí: 28. dubna 1929, Štýrský Hradec, Rakousko
Byl rakouským malířem

V 16 letech přišel do Grazu a navštěvoval scénickou akademii kresby. Pak ho jeho umělecká cesta vedla do Vídně, Benátek, Drážďan, Londýna, České republiky, Belgie, Nizozemska a krátce před svou smrtí zpět do Štýrského Hradce. Absolutně se věnoval portrétu a v něm dosáhl značné kvality. Mezi jinými ztvárnil papeže Lva XIII., Císaře Františka Josef I. a mnoho dalších členů tehdejší evropské aristokratické společnosti.

V Grazu visí jeho boční oltář z roku 1887 v kostele Bratří milosrdenství.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
5 000 Kč

22.04.2019 20:38

5 000,00 Kč 6.4.2019 16:23:25