Pála Vojtěch
Číslo položky: 7797
popis: Housle se psí hlavou . Uvnitř signováno PALA datováno 1934. Délka těla houslí 35 cm.
o autorovi: Narozen 20. 11. 1903 v Dolní Lhotě na Opavsku, zemřel 17. 4. 1981 v Ostravě. Fotograf, sběratel lidového umění, muzikant, výrobce houslí, autor fotografické vzpomínkové publikace.
Rodák z Dolní Lhoty, otec sedmi dětí, vyučený obuvník, slezský patriot, sběratel lidového umění, fotoamatér, muzikant, výrobce houslí.
Většinu života prožil v rodišti své manželky Karly v Krásném Poli. Oba se zajímali o vše co souviselo s lidovými tradicemi a historií Slezského kraje. Oba byli aktivní muzikanti, Vojtěch Pála hrál na housle, které dokonce sám vyráběl a Karla Pálová zpívala se Štítinským souborem Bejatka.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
2 500 Kč