Liebscher Adolf
Číslo položky: 7757
Moje sledované obrazy Madona s dítětem
popis: Umělecký tisk dle díla A. Liebschera, svatozář Madony je tvořena slepotiskovou zlatou ražbou, rozměr 71 x 100 cm, secesní rám, mírně poškozeno ve svatozáři
o autorovi: Narodil se 11. 3. 1857 v Praze a zemřel 11. 6. 1919 v Potštejně.
Patřil mezi umělce známe pod označením "generace Národního divadla", byl jedním z nejpopulárnějších umělců 80. a 90. let 19. století. Byl bratrem Karla Liebschera. Vystudoval v Praze českou reálku, po níž navštěvoval tříletý kurz pro učitele kreslení ve Vídni. Upozornil na sebe účastí v soutěži na výzdobu foyeru Národního divadla, v níž dostal druhou cenu a jeho lunety byly umístěny na chodbě, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění. Poté strávil několik měsíců v Itálii a od roku 1879 byl učitelem kreslení na pražské technice. Vytvářel dekorativní malby a historické kompozice, zajímal se o folklórní malbu. Jeho kresby často vycházely v populárních dobových časopisech, jako např. Světozor nebo Zlatá Praha. Jeho ilustrace se objevovaly v mnoha albech, básnických sbírkách či románech. Svou tvorbu založil na pečlivém studiu a vyjadřoval se efektivní, dramaticky živou kresbou.
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
3 200 Kč