Dalí Salvador
Číslo položky: 7823
popis: Barevná litografie na ručním papíru 67/250, rozměr listu 75,5 x 53,5 cm. Signováno autorem. Datum vzniku 1974. Kvalitně rámované, pod antireflexním sklem značky Téglás, Vydáno společností Carpentier, edice Les Songes Drolatiques de Pantagruel. K dílu přiloženo písemné potvrzení ze SALVADOR DALI GALLERY, INC., Kalifornie podepsané ředitelem a expertem děl Salvadora Dalího Brucem Hochmann a originální certifikát podepsaný ředitelem galerie, Pensylvánie. Původ z významné sbírky z USA. Uvedená litografie se prodává v Dali Paris Gallery v pařížském Montmartre od 5 000,- EURO.
o autorovi: Malíř, fotograf, sochař.

Narodil se 11. 5. 1904 ve Figueres, Španělsko a zemřel 23. 1. 1989 tamtéž.

V roce 1922 Dalí odešel do Madridu, kde studoval na Škole umění San Fernando. V této době experimentoval s uměním kubismu a dadaismu, jehož jemná poetika ho zajímala celý jeho život. Na škole San Fernando se Dalí seznámil s Luisem Buñuelem a básníkem Federicem Garcíou Lorcou. Dalí nikdy tuto uměleckou školu nedokončil, neboť byl krátce před svými závěrečnými zkouškami vyhozen, protože prohlásil, že nikdo z jeho profesorů není dostatečně kompetentní k tomu, aby ho zkoušel.
Vyvolávací cena:
6 900 Kč
35 000 Kč