Sucharda Stanislav
Číslo položky: 7851
Moje sledované obrazy Vrba z Kytice K. J. Erbena
popis: Plastický reliev, rozměr 63 x 19 cm - vtlač. sign. Sucharda, Čechy, poč. 20. stol., bronz
o autorovi: Narozen 12. 11. 1866 v Nové Pace. Zemřel 5. 5. 1916 v Praze. Sochař a medailér v Praze. Po kratším pobytu na vídeňské akademii studoval na umělecko průmyslové škole sochařské u prof. J. V. Myslbeka. V roce 1892 byl jmenován pomocným učitelem modelování na této škole a roku 1899 profesorem.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 300 Kč