Mařák Julius
Číslo položky: 7869
popis: Olej na plátně, rozměr 21 x 29 cm, na zadní straně razítko : Umělecká pozůstalost Julia Mařáka, nesignováno, autorský rám
o autorovi: Malíř, kreslíř, grafik krajinář.
Narodil se 29. 3. 1832 v Litomyšli a zemřel 8. 10. 1899 v Praze.
Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu a do Krkonoš, ze kterých si přivezl mnoho náčrtků a kreseb. Na pražské akademii se vyučoval u Maxe Haushofera. Poté odešel na akademii do Mnichova studovat krajinářskou malbu u prof. Leopolda Rottmanna.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
45 000 Kč
50 000 Kč