Galofré Baldomero
Číslo položky: 7752
Moje sledované obrazy Z vyšší společnosti
popis: Olej na plátně, 73,5 x 55 cm, okolo roku 1880. Obraz katalánského malíře v jemném koloritu. Obrazy tohoto autora dosahují vysokých cen na aukcích významných, světových aukčních síní například Christie's Estimate - Odhad 70 000 - 100 000 EUR Price realised . Dosažená cena 236 000 EUR -----https://www.christies.com/lotfinder/Lot/baldomero-galofre-i-jimenez-reus-1849--4775820-details.aspx Jedná se o mimořádně kvalitní autorovo dílo.
o autorovi: Baldomero Galofré y Jiménez (25. Května 1845 – 26 Června 1902 Španělský malíř Baldomero Jiménez Galofré nebo Galofre Bartolomeu se narodil v městě Reus, Španělsko, dne 24. května 1849. V dětství byl žákem slavného katalánského malíře Ramón Martí Alsina (1826-1894) a později následovník Mariano Fortuny , Absolvent prvního ročníku malířů španělského Akademii výtvarných umění v Římě spolu s dalšími velkými malířů devatenáctého století, jako například: Francisco Pradilla, Casto Plasencia, Alejandro Ferrant, Manuel kastilské a Jaime Morera.
Od roku 1870 byl ilustrátorem časopisu španělský a americké osvícení, a v roce 1874 byl penzionován ve španělském Akademii výtvarných umění v Římě krajinomalby, do centra, kde zůstal až do roku 1884, a později podal ji dlouhé období během jeho života.
Během svého prvního pobytu tam se stal jedním z nejvěrnějších stoupenců Mariano Fortuny, jehož jasné světlo v jeho obrazech přijmul a pokračoval , nové vnímání krajiny ho naučil jeho první učitel, Martí Alsina. Jeho první výstava byla v Barceloně "Exposició de Belles Arts del 1866", kde představil svou práci "Els traginers" (The Porters). Později se podílel na barcelonských výstavách v letech 1870 a 1872, stejně jako na výstavě v Zaragoze v roce 1868, kde představil řadu krajin, které zobrazují kopce Montjuïc a Vallvidrera , a některé námořní malby. Jeho akvarely získaly stříbrnou medaili v expozici v Salamance .
Od roku 1870 do roku 1882 žil v Římě na penzionu poskytovaném první republikou , zatímco studoval na "Academia de Bellas Artes de Roma", pobočce Real Academia de Bellas Artes de San Fernando . V této době se dostal pod vliv Mariá Fortuny , ale zachoval si vlastní styl; zejména jeho použití barvy.
Jeho osobní výstava v Barceloně v roce 1884 byla velmi populární. Narcís Oller chválil jeho smysl pro naturalismus a dovednosti v malování historie. Na výstavě v Madridu v roce 1890 jedna z jeho prací koupila královna María Cristina . V roce 1886 se stal pravidelným přispěvatelem k Sala Parés . Jeho závěrečná práce "El cavall més valent" zůstala nedokončena při jeho smrti, ale prodávala za 20 000 peset .
Po svém návratu do Španělska vymyslel monumentální dílo, které plánuje publikoval pod názvem malebné Španělsko, pro který pracoval tvrdě v mnoha skic a studií, které shromážděných během svých cest po celé zemi. A žánrové scény dodal, pak prominentní malování krajiny a mořské krajiny a mnoho akvarely a pastely, technik, který prokazuje svou dovednost a zručnost, díla radostné a intenzivní palety a živé tóny, podání měkké a elegantní.
Zemřel v Barceloně, dne 26. července 1902. Ten stejný rok, obchodník s uměním Josep Artal uspořádala výstavu hold v Buenos Aires.
Velký atlas malby. ISBN: 978-84-7137-121-8
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
221 000 Kč