Zpět na aukce Dostál Jan
Moje sledované obrazy Potok s lávkou
popis: Olej na dřevěné desce, rozměr 44 x 60 cm, nesignováno
o autorovi: * 7.5.1921 Litomyšl (Svitavy)
+ 22.4.1996 ( Arnhem, Nizozemsko )
sochař, malíř

V letech 1940–1944 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a pak v letech 1945–1949 na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora Vratislava Nechleby. Po ukončení studia se věnoval portrétům, zátiším, figurálním kompozicím a knižní ilustraci.

Vystavoval například - 1956/09 Výstava absolventů a posluchačů speciální grafické školy prof. Vladimíra Pukla AVU, Okresní vlastivědné muzeum, Prostějov (Prostějov), Olomouc, Kroměříž, 1965/04/27 - 1965/05/19 Ilustrace a grafika knih Mladé fronty, Galerie Fronta, Praha, 1966/06/24 - 1966/09/20 2. bienále užité grafiky Brno 1966, Mezinárodní výstava knižní grafiky a ilustrace, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město), 1967/07/20 - 1967/08/25 1. pražský salon, Bruselský pavilon, Praha atd.

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice (Pardubice),

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek)

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1996, Malíři Orlicka a Podorlicka (Malý lexikon),

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 (II. D - G),

2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).
Vyvolávací cena:
500 Kč
500 Kč

27.02.2019 19:16