Zpět na aukce Picasso Pablo
Moje sledované obrazy Californie - Atelier 26.2. 1955
popis: Barevná litografie na ručním papíru Arches z roku 1981, podle originálu z roku 1955. Grafický list je ručně číslován a opatřen faksimilií podpisu umělce. Jedná se o limitovanou edici 2.400 ks. Rozměr listu 66 x 50 cm, zaskleno, Jedná se o litografii podle kresby z Picassova skicáku z data uvedeném v názvu
o autorovi: Narodil se 25. 10. 1881 v Malaze ve Španělsku a zemřel 8. 4. 1973 v Moguins ve Francii.

Malíř, sochař, grafický designér, tiskař a choreograf.

Jeho celé jméno je Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso.
Byl jednou z nejvýznamnějších osobností umění 20. století. Společně s Georgesem Braquem je považován za zakladatele kubismu. Odhaduje se, že Picasso vytvořil asi 13 500 obrazů a skic, 100 000 rytin a tisků, 34 000 ilustrací a 300 skulptur a keramických děl.
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
5 500 Kč