Lolek Stanislav
Číslo položky: 7390
Moje sledované obrazy Tetřeví námluvy
popis: Olej na plátně, rozměr 45 x 50 cm, nesignováno.
o autorovi: Narodil se 13. 11. 1873 v Paloníně na severní Moravě a zemřel 9. 5. 1936 v Uherském Hradišti.
Malíř a grafik.
V letech 1895 - 1901 studoval na Akademii v Praze u Julia Mařáka, Antonína Slavíčka a Rudolfa Ottenfelda a v letech 1901 - 1903 studoval grafiku u profesorů Wolfa a Heinemanna v Mnichově. Hodně cestoval, od roku 1903 po Čechách, Moravě a Slovensku, navštívil také Drážďany, Berlín a Bukovinu. V letech 1905 a 1906 podnikl cesty do Ruska, v roce 1907 s Janem Minaříkem a Antonínem Slavíčkem do Francie, Belgie, Německa, Dalmácie. V roce 1926 do Francie, Itálie a Rakouska. Žil a pracoval střídavě v Praze a v Uherském Hradišti. Maloval zvířecí motivy, lesní interiéry prozářené sluncem i výhledy do otevřené krajiny, přitom jeho malířský vývoj postupoval od realistického zachycení motivy k impresionistickému vyjádření subjektivní nálady.
(Julius Mařák a jeho žáci, kaltalog k výstavě)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
9 500 Kč