Stavinoha Eduard
Číslo položky: 7251
Moje sledované obrazy Muži s vozíkem
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 17,5 x 22 cm, zaskleno, nerámováno
o autorovi: Narozen 17. 11. 1903 ve Vídni, zemřel 14. 6. 1973 v Praze.
Malíř krajinář a teoretik. Studoval v letech 1926-1928 u Františka Kupky na Ecole nationale supérieure des beaux-arts v Paříži, 1930-1933 studoval na pražské Akademii u prof. W. Nowaka. Zakládající člen brněnského Devětsilu. Na počátku byl ovlivněný orfismem, později se věnoval moderní figurativní malbě, ovlivněné tvorbou Henri Matisse. Po roce 1948 se soustředil na realistickou malbu s revoluční tématikou a lyricky pojaté krajinomalby. Držitelem titulu zasloužilý umělec.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

04.12.2018 21:34

1 500,00 Kč 4.12.2018 10:59:42