Zpět na aukce Schneiderka Alois
Moje sledované obrazy Valašská izba
popis: Olej na plátně, rozměr 31,5 x 39 cm, zaskleno, signatura z části pod rámem
o autorovi: Narodil se 24. 12. 1896 ve Valašském Meziříčí a zemřel 7. 9. 1958 ve Velkých Karlovicích.

Byl žákem prof. Rumplera na Akademii výtvarných umění ve Vídni a na Akademii Julian v Paříži u A. Debaye. První světovou válku prožil v Dolomitech. Po válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u prof. A. Sochaczevského. Studijní cesty pořádal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. S grafikem prof. R. Šubicem z Lublaně odjel do tehdejší Jugoslávie. V roce 1924 byl jmenován vedoucím výpravy opery, nejprve v Lublani a poté pro Dalmatské království se sídlem ve Splitu, kde působil do roku 1929. V Jugoslávii si vydělával i jako pedagog, přednášel dějiny umění a estetiku. Roku 1931 byl jmenován na post kulturního atašé pro Bulharsko na samotné pozvání bulharské vlády a cara Borise. V Bulharsku pak restauroval památky byzantského umění ve Varně, Sozopolu, Sv. Konstatinu a Mesembrii v Nesebaru. V roce 1939 se opět usadil v Česku, na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
4 000 Kč

03.12.2018 20:12