Světlík Eduard
Číslo položky: 7401
Moje sledované obrazy Velké náměstí Kroměříž
popis: Olej na lepence, 29 x 24 cm, zaskleno Pohled na Kostel svatého Mořice v Kroměříži
o autorovi: 6. listopadu 1903 Přerov – 8. března 1970 Kroměříž
byl kroměřížský malíř. Maloval hlavně krajiny (jeho inspirací byla vodní díla a Beskydy), ale také figurální kompozice a zátiší.

Vystudoval učitelský ústav v Kroměříži. Pak učil na obecných školách v Trávníku a Šelešovicích a na měšťanských školách v Hulíně a v Kroměříži. Od roku 1936 navštěvuje jako žák profesora Otakara Nejedlého Akademii výtvarných umění v Praze. Namaloval několik obrazů pro Spořitelnu města Kroměříž (Dvůr ve starém pivovaře, Domy na Riegrově náměstí, Husovo náměstí, Hulínská silnice). V polovině třicátých let dvacátého století si podle návrhu architekta Josefa Poláška postavil vilu v Březinově ulici v Kroměříži. V roce 1939 uspořádal v Kroměříži zajímavou výstavu na téma "Mizející a rostoucí Kroměříž"
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 100 Kč