Novák Josef (Józa)
Číslo položky: 7513
Moje sledované obrazy Španělské tanečnice
popis: Olej na dřevě, ve výřezu pasparty: 13 x 19 cm, nesignováno
o autorovi: Josef ( Józa ) Novák ( 18. 2. 1883 Rychnov nad Kněžnou - 16. 9. 1958 Praha ) sochař a malíř
Sochař a malíř. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze v letech 1901 - 1907. Od roku 1907 studoval soukromě v Paříži, poté pracoval u sochaře prof. Alberta Lauermanna v Detmoldu v Německu. Vystavoval s Jednotou umělců výtvarných a Uměleckou Besedou v Praze. Svými díly je zastoupený ve sbírkách Národní galerie.
Vyvolávací cena:
800 Kč
800 Kč

03.12.2018 21:54

800,00 Kč 3.12.2018 21:50:59