Procházka Jaro
Číslo položky: 5256
Moje sledované obrazy Podzimní imprese
popis: Velkoformátový olej na plátně, rozměr 113,5 x 74 cm, obraz odborně vyčištěn.Signováno vpravo dole Jaro Procházka.Vynikající ukázka impresionistické malby přírodního motivu..
o autorovi: Narodil se 22. 4. 1886 v Praze - Vyšehradě a zemřel v roce 1949.
Malíř měst, figuralista, grafik.
Byl žákem umělecko průmyslové školy v Praze u profesora Jakesche, Roku 1931 obdržel výroční cenu akademie věd a umění za soubor obrazů evropských měst. Roku 1915 byl na Akademii výtvarného umění v Praze, ale stuida byla přerušena světovou válkou, kterou prožil jako plukovní malíř. Později pořádal studijní cesty do Solnohradu, Paříže, Norimberku, Itálie, Jugoslávie, Belgie a Londýna. Vystavoval v Praze i na venkově. V cizině v Bergenu, Oslo, Kodani.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
26 500 Kč