Mehl Jan
Číslo položky: 7369
popis: Olej, na lepence, 25 x 29 cm. Kvalitní olejomalba s použitím efektní pískové struktury. Na rubu štítek a vystavní razítka. Původní autorský rám.
o autorovi: 1912 (Česká Třebová) - 1990 (Praha)
Malíř v Moravské Třebové. Žák veřejné školy uměleckých řemesel v Brně a pražské akademie u prof. Nechleby a speciální školy u prof. W. Nowaka. Portrétista, maloval obrazy s figurálními motivy a také krajiny. Věnoval abstraktní malbě a grafice .
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
5 500 Kč