Lenz Maxmilian
Číslo položky: 7364
Moje sledované obrazy Portrét mladíka
popis: Olej na plátně, 40 X 32 cm
Maximilian Lenz (4. října 1860, Vídeň - 19. května 1948, Vídeň) byl rakouským malířem, grafikem a sochařem. Lenz byl zakládajícím členem Vídeňské secese ; během své nejdůležitější kariéry byl symbolem , ale později se jeho práce stala stále přírodnější . Pracoval v různých médiích, včetně olejů , akvarelu , litografie a kovových reliéfů .
Lenz studoval na Kunstgewerbeschule ve Vídni, pak na Akademii výtvarných umění ve Vídni pod Carlem Wurzingerem a Christianem Griepenkerlem . Člen Vienna Künstlerhaus strávil počátkem devadesátých let 20. století v Jižní Americe a navrhoval bankovky v Buenos Aires.
Vyvolávací cena:
2 200 Kč
9 000 Kč