Dvořák Bohuslav (Baťka)
Číslo položky: 7365
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Zátiší se slamákem
popis: Olej na plátně 40,5 x 30,5. Obraz z malířova raného období z doby studií na akademii u Julia Mařáka. Nesignováno.
o autorovi: Dvořák Bohuslav (Baťka) Narodil se 30. 12 1867 v Praze a zemřel v roce 1951.
V roce 1889 vstoupil do krajinářské školy prof. Julia Mařáka na akademii výtvarného umění v Praze. S Panuškou a Plaškem se octl poprvé v Podkrkonoší. Touha po realističtějším malování a barevnější paletě po způsobu Chittussiho ho zavedla spolu s Kavánem a Holubem do Železných hor. Dvořák vystihuje barvou i stavbou obrazu všechny příznačné složky chudého podhorského kraje a jeho ovzduší s vysokým nebem, putujícími oblaky, břízami, jeřáby a kvetoucími loukami. V roce 1941 dostal státní národní cenu za životní dílo. V odborných kruzích mykologických je vysoko ceněn jako malíř českých hub. Přestože jeho začátky jednoznačně konturový realismus, nezapře již v žákovských pracích schopnost vystihnout náladu místa. Subjektivismus převažuje v několika výsostných dílech přelomu století (zejména v drobných studiích z parků a zahrad), úroveň tehdejší tvorby posiluje zákonitě společný ateliér se Slavíčkem a pečlivé sledování pražského uměleckého dění. Po roce 1900 se přiklání k dekorativnímu krajinářství. Po roce 1905 se jeho krajinářská tvorba ustaluje na vyvážené formulaci motivu v realistickém ztvárnění, s výrazným barevným koloritem a v jakémsi gobelínovém ornamentu.
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
Aktuální cena:
38 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
03.12.2018 20:16

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
38 000,00 Kč 3.12.2018 20:12:45
(limitem)
37 000,00 Kč 3.12.2018 20:12:42
36 000,00 Kč 3.12.2018 20:09:45
(limitem)
35 000,00 Kč 3.12.2018 20:09:43
34 000,00 Kč 3.12.2018 20:08:00
(limitem)
33 000,00 Kč 3.12.2018 20:08:00
(limitem)
27 100,00 Kč 3.12.2018 20:05:50
(limitem)
26 100,00 Kč 3.12.2018 20:05:50
25 100,00 Kč 3.12.2018 20:04:06
(limitem)
24 100,00 Kč 3.12.2018 20:04:06
23 100,00 Kč 3.12.2018 20:03:02
(limitem)
22 100,00 Kč 3.12.2018 20:03:01
21 100,00 Kč 3.12.2018 20:02:34
(limitem)
20 100,00 Kč 3.12.2018 20:02:34
19 100,00 Kč 3.12.2018 20:01:58
(limitem)
18 100,00 Kč 3.12.2018 20:01:58
17 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:42
(limitem)
16 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:42
15 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:21
(limitem)
14 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:21
13 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:14
(limitem)
12 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:13
11 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:03
(limitem)
10 100,00 Kč 3.12.2018 19:58:02
9 600,00 Kč 3.12.2018 19:57:29
(limitem)
9 100,00 Kč 3.12.2018 19:57:29
(limitem)
8 000,00 Kč 3.12.2018 19:56:16
(limitem)
7 500,00 Kč 3.12.2018 19:55:51
7 000,00 Kč 3.12.2018 01:03:02
6 500,00 Kč 2.12.2018 09:27:57
6 000,00 Kč 12.11.2018 20:42:46
5 500,00 Kč 12.11.2018 07:27:38
5 000,00 Kč 12.11.2018 07:27:35
(limitem)
4 900,00 Kč 12.11.2018 07:27:35
4 800,00 Kč 12.11.2018 07:27:31
(limitem)
4 700,00 Kč 12.11.2018 07:27:31
4 600,00 Kč 12.11.2018 07:27:27
(limitem)
4 500,00 Kč 12.11.2018 07:27:27
4 400,00 Kč 12.11.2018 07:27:21
(limitem)
4 300,00 Kč 12.11.2018 07:27:21
4 200,00 Kč 12.11.2018 07:27:14
(limitem)
4 100,00 Kč 12.11.2018 07:27:14
4 000,00 Kč 12.11.2018 07:27:09
(limitem)
3 900,00 Kč 12.11.2018 07:27:08
3 800,00 Kč 12.11.2018 07:27:05
(limitem)
3 700,00 Kč 12.11.2018 07:27:04
3 600,00 Kč 12.11.2018 07:26:59
(limitem)
3 500,00 Kč 12.11.2018 07:26:59
3 400,00 Kč 12.11.2018 07:26:34
(limitem)
3 300,00 Kč 12.11.2018 07:26:33
3 200,00 Kč 10.11.2018 22:22:03
3 100,00 Kč 7.11.2018 09:58:38
3 000,00 Kč 28.10.2018 07:44:16
2 900,00 Kč 22.10.2018 22:15:05
2 800,00 Kč 22.10.2018 22:15:01