Bánsághi Vincent
Číslo položky: 7325
popis: Olej na plátně, 64 x 83 cm, rám poškozen. Kvalitní malba v původním stavu.
o autorovi: Vincent Bánsághi (vlastním jménem Steinacher) se narodil 27. 12. 1881 v Resita (Rumunsko), zemřel 27. 3. 1960 v Chľaba. Po studiích v Budapešti av Paříži se trvale usadil Chľaba u soutoku Dunaje a Ipla. Z této oblasti čerpal i náměty pro své plenéry, ve kterých upřednostňoval ne radikální skvrnovitou techniku ​​a přímé denní světlo, ale spíše preduchovnelú stylizaci barevné kompozice a světelnou zádumčivost, které mu poskytovaly zejména nostalgické předlohy zimních krajin. Bansághi jako jeden z mála krajinářů o sobě jednoznačně přiznával, že se přidržuje klasického impresionismu. Ve skutečnosti však kladl důraz spíše na přídomek "klasický", který byl v Bánsaghiho případě synonymem výtvarné umírněnosti, stylové uhlazenosti, jakési "předsecesní" dekorativnosti.

Vyvolávací cena:
4 800 Kč
20 000 Kč