Hroch Vladimír
Číslo položky: 7197
Moje sledované obrazy Město s továrnou
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 19 x 39 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 3. 4. 1907 v Praze a zemřel v roce 1966.

Byl malířem a profesorem školy umění ve Zlíně.

V letech 1923 - 1925 soukromě studoval u Ferd. Engelmüllera, v letech 1925 - 1932 akademii výtvarných umění v Praze u profesora Ot. Nejedlého. Studijní cesty pořádal jako stipendista do Paříže, na Korsiku, do Mnichova a Berlína. Pořádal souborné výstavy v roce 1933, 1935 a 1936 v Rubešově galerii v Praze, v roce 1937 v Třebíči, v roce 1943 v Brně a na Kladně, v roce 1945 v Pošově galerii v Praze. Maloval krajiny, zátiší i květiny. Byl impresionistou s pronikavým smyslem pro sytou barvu.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
800 Kč
1 400 Kč