Hrska Vladimír Alexandr
Číslo položky: 5245
Moje sledované obrazy Podzimní řeka
popis: Olej na plátně, rozměr 46,5 x 63,5, signováno Hrska 39. Vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1942
o autorovi: Narodil se 9. 5. 1890 v Královských Vinohradech a zemřel 23. 10. 1954.
Malíř, grafik figuralista.
Studoval na akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1914 podnikl studijní cestu do Paříže. Tvořil plakáty, fresku v Pardubicích, výtvarnickou práci pro Národní divadlo, Vinohradské a Brněnské divadlo. Kreslil karikatury pro „Národní listy“ a měl soubornou výstavu obrazů a kreseb roku 1942 v síni Mánesa.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
6 100 Kč