Polívka Václav
Číslo položky: 7155
Moje sledované obrazy Dívka na pohovce
popis: Olej na plátně, rozměr 70,5 x 65,5 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 8.8.1896 v Horní Cerekvi a zemřel 2.4.1969 v Praze.

Malovat se učil nejprve u Maxe Boháče, dále studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Em. Dítěte a na AVU u prof. Obrovského, Nechleby a Krattnera. Maloval podobizny, akty a zátiší. Vystavoval v Umělecké besedě a v Topičově salóně.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 200 Kč