Zpět na aukce Sedláček - Hauptmann Jaromír
Moje sledované obrazy Podzimní krajina
popis: Olej na lepence, rozměr 25 x 33 cm, signováno S.Hauptman. Věnování z roku 1932
o autorovi: Narozen 22. 9. 1899 v Praze.
Malíř, grafik.
Studoval vysoké školení technické v Praze, akademii výtvarných umění v Mnichově u profesora Habermanna, akademii výtvarných umění v Düsseldorfu. Byl žákem malíře Josefa Ullmanna. Účastnil se čtyř výstav Vinohradských výtvarníků. V galerii Lutétia v Paříži vzdal cyklus leptů. Pracoval v oboru knižní grafiky a plakátů. Jako ilustrační kreslíř přispíval do různých pražských novin a pro pražská nakladatelství.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
800 Kč
1 000 Kč