Zpět na aukce Bateman Robert
Moje sledované obrazy Kachny v rákosí
popis: Podepsaná limitovaná edice , tisk 616/950, rozměr ve výřezu 21 x 31 cm, Signováno v tisku i tužkou . zaskleno
o autorovi: Narozen 24. května 1930, Toronto, Kanada
Byl fascinován přírodním světem od svého dětství. Pozoroval všechny druhy ptáků v oblasti svého domu v Torontu a dělal malé malby. V roce 1954 absolvoval studium geografie na univerzitě Victoria College v Torontu. Poté absolvoval Ontario College of Education. Počínaje rokem 1957 cestoval po celém světě po dobu 14 měsíců v Land Roveru se svým přítelem Bristolem Fosterem. Když se vydali přes Afriku, Indii, jihovýchodní Asii a Austrálii, Bateman namaloval a nakreslil to, co viděl.

Bateman se stal středoškolským učitelem umění a geografie a pokračoval soustředěním svého života na umění a přírodu. V 70. a 80. letech 20. století začal být jeho dílem uznáván. Výstava Roberta Batemana v roce 1987, ve Smithsonian Institution ve Washingtonu, DC, přitáhla největší dav pro živého umělce.
Bateman má také mnoho knih věnovaných jeho tvorbě.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

08.11.2018 19:14