Rada Vlastimil
Číslo položky: 7063
Moje sledované obrazy Zimní radovánky
popis: Litografie, rozměr 39 x 57 cm .Signováno tužkou - Vlast. Rada 50
o autorovi: Narodil se 5. 4. 1895 v Českých Budějovicích a zemřel 22. 12. 1962 v Praze.

Malíř, grafik a ilustrátor.

Studoval v letech 1912 – 1919 na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Maxe Švabinského, Jana Preislera a Jana Štursy. Byl členem a teoretikem Umělecké besedy a hlavním představitelem jejího venkovského křídla. Navazoval na tradiční českou krajinomalbu. V letech 1918 – 1920byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Roku 1945 byl jmenován profesorem AVU. V roce 1958 byl jmenován národním umělcem.
Vyvolávací cena:
500 Kč
700 Kč